Повернутись на попередню сторінку


Хто має заповнити та як заповнити форму мирного оскарження у посередницькій комісії?



А - ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Будь ласка, прочитайте перед заповненням форми.

Право на житло встановлено законом n° 2007-290 від 5 березня 2007 р. з правками, внесеними законом n° 2009-323 від 25 березня 2009 р. Воно спрямоване на те, щоб гарантувати на умовах, передбачених чинним законодавством, право на гідне та незалежне житло, на будь-яку особу, яка не в змозі досягти її своїми засобами чи утриматися там.


Корисні посилання

Право на виконання житла було визначено зокрема статтями 1, 5, 7 та 9 законів № 2007-290 від 5 березня 2007 року, а також статтями L.441-2-3 до Л. 441-2-3-3, R.300-1 до R.300-2 та R.*441-13 до Р. 441-18-1 Кодексу будівництва та житла.


Воно здійснюється за допомогою мирного оскарження перед посередницькою комісією, яка створена у кожному відомстві. Посередницька комісія приймає рішення про першочерговість прохання та терміновості надання житла прохачеві і призначає префекту осіб, які підлягають переселенню. Якщо особа не отримала відповідної пропозиції щодо розміщення протягом трьох разів або шести місяців після рішення комісії (залежно від відомства), вона може подати позов до адміністративного суду.

Особи, які бажають звернутися до посередницької комісії з метою отримання житла, повинні використовувати форму, яка є предметом цього повідомлення. Їх увага звернена на пункти нижче.

Ви можете подати мирну скаргу у посередницьку комісію, якщо перебуваєте в одній із ситуацій, передбачених законом. Див. розділ 9.1. в 9,8. щоб дізнатися, чи знаходитесь ви в одній із ситуацій, що дозволяють запровадити комісію. Ви можете залучити лише одну комісію.

Це комісія того відомства, до якого ви просите переказу. В Іль-де-Франс можливо, що після вашого мирного оскарження вам запропонують переселення до іншого департаменту.

Мирне оскарження у DALO не замінює звичайні процедури: це оскарження, яке має бути подано, коли зроблені раніше кроки були невдалі. Таким чином, факт подання цієї скарги не звільняє вас від подання заяви на отримання соціального житла, якщо ви ще цього не зробили, або від поновлення чи оновлення заяви на отримання соціального житла, на яке ви вже звернулися.

Комісія враховує кроки, зроблені раніше.

Відсутність кроків до подання скарги «DALO» може призвести до її відхилення. Тому, якщо ви хочете отримати соціальне житло, необхідно, щоб ви подали заяву до подання скарги в DALO.

Якщо у вас немає довідки на отримання соціального житла з індивідуальним реєстраційним номером, ви можете отримати її якнайшвидше, подавши заяву на отримання соціального житла і приклавши його до свого звернення, або подати до комісії секретаріат. Цей документ полегшить розгляд вашої справи, підтвердить наявність принаймні однієї процедури перед направленням до арбітражної комісії та буде необхідним для вашого нового житла, якщо ви отримаєте позитивне рішення комісії, оскільки надання соціального житла може бути присуджено лише тим заявникам, у яких було зареєстровано заяву на отримання соціального житла.

Щоб подати заяву на отримання соціального житла, звертайтеся до організації HLM, муніципалітету або префектури. Мерія та префектура можуть повідомити вас, де ви можете подати заяву на отримання соціального орендного житла.

Розділи форми, які стосуються вас, мають бути заповнені.

Якщо ви не знаєте як відповісти на запитання, напишіть, що не знаєте. Наведені підтверджуючі документи мають бути надані, за винятком випадків, коли зазначено, що вони є необов'язковими.

Іноді надані підтверджуючі документи залишаються на вибір (копії офіційних документів, попередні листи, довідки від третіх осіб, фотографії тощо), оскільки їх характер залежить від вашої ситуації; наприклад, щоб обґрунтувати стан вашого житла, коли ви посилаєтеся на причину шкоди здоров'ю, у вас є вибір між кількома типами підтверджуючих документів, але у будь-якому випадку ви повинні надати обґрунтування поганого стану житла, на яке ви посилаєтеся.

Секретаріат Комітету може повернути вам бланк у разі відсутності певної інформації чи документів.

Вам буде видано повідомлення про отримання із зазначенням дати отримання вашого запиту.

Якщо ваша форма не повністю заповнена або відсутні підтверджуючі документи, ви будете поінформовані поштою, в якій буде вказано термін, наданий вам для надання відсутніх елементів. У цьому термін розгляду справи припиняється.

Не соромтеся надавати додаткову інформацію, не передбачену у формі.

Розділ 11 (вільна аргументація) дозволяє вам, додавши додатковий аркуш, привернути увагу комісії до будь-якого елемента, який ви вважаєте важливим для оцінки вашої ситуації.

Не забудьте підписати форму.

Цим підписом ви підтверджуєте, що вказали точну інформацію. У разі надання неправдивої декларації ви наражаєтеся на ризик відхилення скарги та кримінального покарання за шахрайство. Щоб доповнити інформацію посередницької комісії, відділ, який розглядає вашу скаргу, може запросити інформацію про вас з інших державних служб, номер одержувача, який дозволяє слідчому відділу ознайомитися з даними, що зберігаються у фонді. У деяких випадках вас попросять відвідати ваше житло. Підписуючи форму, ви вказуєте, що поінформовані та не заперечуєте.



B - ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ, ЩО ВІДНОСИТЬСЯ ДО ДЕЯКИХ ЗАГОЛОВКІВ

Читається під час заповнення анкети.


1 - ОСОБИСТІСТЬ ЗАЯВНИКА

Є лише один заявник, людина, яка підписує мирне оскарження. Це не заважає посередницькій комісії вимагати переселення усієї його сім'ї (див. Питання 6).\


2 - РЕЄСТРАЦІЙНИЙ НОМЕР ЗАЯВИ НА ЄДИНЕ СОЦІАЛЬНЕ ЖИТЛО

Вкажіть у цьому розділі унікальний відомчий реєстраційний номер, який був виданий вам після подання заяви на отримання соціального житла (цей номер зазначається у свідоцтві про реєстрацію або оновленні заяви). Якщо ви ще не подали заяву на соціальне житло, вкажіть, будь ласка, чому.


3 - ГРОМАДЯНСТВО

Право на отримання житла, яке можна виконати, гарантується особам французького громадянства (які, отже, мають відповісти «так» на запитання 3.1), а також особам іноземного громадянства, які постійно проживають на території відповідно до умов постійного проживання, визначених у статтях R.300-1 et R.300-2 du code de la construction et de l'habitation.

3.2 Для осіб іноземного громадянства умовою постійного проживання є громадяни Європейського Союзу, іншої держави-члена Європейської економічної зони або Швейцарської Конфедерації, якщо вони відповідають необхідним умовам отримання права на проживання.

Країнами-членами Європейського Союзу та Європейської економічної зони є: Німеччина, Австрія, Бельгія, Болгарія, Кіпр, Хорватія, Данія, Іспанія, Естонія, Фінляндія, Греція, Угорщина, Ірландія, Ісландія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Норвегія, Нідерланди, Польща, Португалія, Чехія, Румунія, Великобританія, Словаччина, Словенія, Швеція.

Якщо ви є громадянином однієї з цих держав, дайте відповідь «так» на запитання 3.2.

3.3 Якщо ви відповіли «ні» на запитання 3.1 та 3.2, ви повинні надати підтвердження того чи іншого з наступних видів проживання:

Додайте розбірливу ксерокопію вашої посвідки на проживання, інакше комісія не зможе вивчити вашу справу.

Власники карти резидента також повинні докласти заяву під присягою про те, що вони не залишали територію Франції і не проживали за кордоном більше трьох років поспіль.


3.4 Особи, визнані біженцями, які ще не мають посвідки на проживання, але яким видано розписку про такий дозвіл, виконують умову постійного проживання.

Додайте розбірливу ксерокопію квитанції, інакше комісія не зможе розслідувати вашу справу.



4 - КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Заповніть цей розділ саме так, щоб з вами можна було зв'язатися та отримувати пошту.

Якщо ви бездомний або ви, ймовірно, швидко зміните житло, обов'язково вкажіть адресу, за якою з вами можна буде зв'язатися, за потреби через друга, батька, асоціацію чи соціального працівника. У цьому випадку вкажіть людину, якій має бути надіслано листа. Якщо ви мешкаєте в муніципальному центрі соціальних дій або асоціації, дайте їх контактні дані.

Чітко вкажіть будівлю, поверх…

Якщо ви маєте мобільний телефон, вкажіть його номер.

Якщо у вас є адреса електронної пошти, вкажіть її.



5 - ПОПЕРЕДНІ КРОКИ ДЛЯ МИРНОГО ОСКАРЖЕННЯ У ПОСЕРЕДНІЙ КОМІСІЇ

Цей розділ дуже важливий: комісія може відхилити вашу скаргу, якщо ви не доводите виконання попередніх дій. Згадайте у 5.2 всі кроки, які ви зробили на додаток до заяви про соціальне орендне житло або за його відсутності. Приклади: пошук в агентствах нерухомості, подання запиту на допомогу з невиплаченою орендною платою, дії з орендодавцем для отримання плану погашення заборгованості, звернення до компетентних служб для повідомлення про стан вашого житла, запис на прийом до соціальних служб….



6 - ЛЮДИ, ЩО РОЗМІЩАЮТЬСЯ

Обов'язково слід згадати всіх людей, які мали намір залишитися з вами. Зазначений вами склад повинен відповідати тому, що зазначено у вашій заяві на отримання соціального житла. Якщо ні, обов'язково оновіть запит.



7 - РЕСУРСИ

Заповніть цей розділ на основі останньої доступної вам інформації. Для щомісячних ресурсів це будуть ресурси за три місяці, попередніх на ваш запит.

Для річних ресурсів це будуть ті, що зазначені в останньому отриманому податковому чи неподатковому повідомленні. Якщо ви не подали податкову декларацію, вкажіть це та поясніть чому.

Вас просять зробити:

Однак, якщо ви не можете підтвердити наявність ресурсів, вкажіть причини, які заважають вам це зробити.

Якщо у вас немає місячних ресурсів, вкажіть це.



8 - ІНФОРМАЦІЯ, ЩО СТОСУЄТЬСЯ МІСЦЯ РОБОТИ АБО ДІЯЛЬНОСТІ

Інформація, яку вас просять надати в цій таблиці, призначена для того, щоб вам не запропонували житло в місці, несумісному з вашим місцем роботи або діяльністю.

В Іль-де-Франс житло може бути розташоване в іншому відділі, а не у відділі посередницької комісії, яка виносить рішення щодо вашого мирного оскарження. Ваша конкретна ситуація буде взята до уваги.



9 - ОБҐРУНТУВАННЯ ВАШОГО МИРНОГО ОСКАРЖЕННЯ

Ця частина форми дуже важлива: вона дозволяє вказати, чому ви звертаєтесь до посередницької комісії. Ці різні ситуації, що виправдовують звернення, передбачені законом. Тому ви повинні відзначити хоча б одну із причин з 9.1 до 9.8.

На вас може вплинути кілька причин: у цьому випадку зазначте це галочками у кількох полях.

Ви повинні надати всі докази, які демонструють реальність ситуації, яка виправдовує вашу скаргу.


9.1 Ви є бездомною людиною

Це питання охоплює різні ситуації від життя на вулиці до використання альтернатив житла, таких як готелі або кемпінги. Комісії важливо знати ваші точні житлові умови. Не соромтеся заповнити безкоштовний аргумент (запитання 11), щоб надати будь-яку корисну інформацію.


9.2 Ви мешкаєте у приватної особи

Вкажіть у вільному аргументі (питання 11) умови спільного проживання. Якщо ви їх знаєте, вкажіть площу приміщення у квадратних метрах, кількість кімнат та кількість осіб, які проживають у приміщенні.


9.3 Вам загрожує виселення без переселення, комісії важливо знати:


9.4 Ви постійно проживаєте в одній чи кількох житлових структурах

Це стосується структур соціального розміщення, що знаходяться у віданні асоціацій або державних органів (приклади: центр прийому осіб, які шукають притулку (CADA), центр розміщення та соціальної реінтеграції (CHRS) тощо). Не соромтеся звертатися до соціальних працівників цих структур за допомогою. заповніть форму. Якщо ви були розміщені в декількох будівлях, вкажіть назву та адресу кожної з цих будівель або приміщень, а також вкажіть, як довго ви там проживали.


9.5 Ви тимчасово розміщені у тимчасовому житлі (наприклад, у суборенді, у гуртожитку чи у готельній резиденції із соціальним призначенням)

Якщо ваше перебування в цьому тимчасовому житлі слідує за проживанням в гуртожитку, ви можете використати вільний аргумент (запитання 11), щоб вказати назву структур, які приймали вас раніше, і, якщо можливо, відповідні періоди.


9.6. Ви проживаєте в приміщенні, непридатному для проживання, або в приміщенні, яке є антисанітарним або небезпечним

Приміщення непридатні для проживання

Це приміщення, очевидно що не призначені та не обладнані для проживання, такі як: підвали, підземні приміщення, недобудовані горища, гаражі, господарські цокольні поверхи, побутівки та сараї, приміщення без виходів назовні, приміщення без природного освітлення, які надано вам людьми.

Антисанітарне та небезпечне житло

Нестандартне житло

Це житла, які становлять серйозну небезпеку для здоров'я або безпеки мешканців у зв'язку з додатковими серйозними проблемами, що вимагають серйозної відновлювальної роботи.

Ці проблеми можуть стосуватися всіх або кількох таких елементів: загального стану будівлі, покрівлі, санвузлів, водопостачання або водовідведення, електроустановок, проявів вологості, опалення, планування чи розмірів приміщень тощо.

Небезпечне житло

Небезпека може походити від:

Комісія ухвалить рішення на основі звіту, зробленого компетентними службами або затвердженим оператором, для розслідування файлів, що стосуються шкоди для здоров'я, та після відвідування приміщення, проти якого ви не можете заперечувати після того, як подали скаргу у посередницьку комісію. Якщо у звіті буде зроблено висновок про те, що приміщення непридатне для проживання або приміщення є нездоровим або небезпечним, компетентні органи державної влади повинні негайно вжити поліцейських заходів, передбачених законом. Ці положення не виключають розгляд скарги посередницькою комісією. (Article L.441-2-3 paragraphe 7du code de la construction et de l'habitation).

Ви повинні вказати вжиті вами дії: копія документа, складеного будівельним спеціалістом, державною службою, соціальним працівником або асоціацією, метою якої є інтеграція або житло, фотографії, копія рішення суду про непристойну поведінку житла, довідку з примирної комісії, фонду сімейної допомоги або сільськогосподарського соціального фонду взаємодопомоги тощо.


9.7. Ви знаходитесь в неякісному або явно переповненому житловому приміщенні і маєте хоча б одну дитину на утриманні або інваліда

Лише інваліди, особи, які мають на утриманні інваліда, або особи, які мають хоча б одну неповнолітню дитину.

Якщо ви інвалід або перебуваєте на утриманні інваліда: для підтвердження своєї інвалідності ви повинні надати копію наявних у вас документів: картка інваліда, довідка з Комісії з прав та автономії для інвалідів.


9.7.1. Житло неприйнятне?

Житло неупорядковане2 через 2поганий стан житла або відсутність обладнання.


Корисні посилання

Décret n° 2002-120 du 30 janvier 2002 relatif aux caractéristiques du logement décent pris pour l'application de l'article 187 de la loi n° 2000-1208 du 13 décembre 2000 relative à la solidarité et au renouvellement urbains



Щоб мати можливість посилатися на цю основу для скарги, ви повинні:

  1. Не мати принаймні одного з таких елементів безпеки:

  1. Він забезпечує огорожу та закрито зверху. Конструкції житлових приміщень та входів у них перебувають у хорошому стані та міцні і захищають приміщення від стоку та підйому води. Зовнішні столярні вироби та кришка з її фурнітурою та аксесуарами забезпечують захист від проникнення води до будинку. Для житлових приміщень, розташованих у заморських департаментах, оцінюючи умови, що стосуються захисту від інфільтрації води, можуть враховуватися кліматичні умови, притаманні для цих департаментів;

  2. Пристрої для утримання людей у приміщенні та доступі до нього, такі як віконні пірила, сходи, лоджії та балкони знаходяться у стані, що відповідає їх використанню;

  3. Характер та стан консервації та технічного обслуговування будівельних матеріалів, труб та покриттів житлових приміщень не становлять очевидних ризиків для здоров'я та фізичної безпеки мешканців;

  4. Електричні та газові мережі та з'єднання, а також обладнання для виробництва тепла та гарячої води відповідають нормам безпеки, встановленим законами та правилами, та перебувають у хорошому робочому стані;

  5. Пристрої для відкривання та вентиляції житлових приміщень дозволяють оновлювати повітря відповідно до потреб нормального перебування в житлі та роботи обладнання;

  6. Основні приміщення, за змістом третього абзацу article R111-1 du code de la construction et de l'habitation, мають достатнє природне освітлення та отвір, що виходить на відкрите повітря або на засклений об'єм, що виходить на відкрите повітря.

  1. Відсутні два з наступних елементів, що стосуються комфорту:

  1. Розміщення включає наступні предмети обладнання та комфорту:

  2. Установка, що забезпечує нормальне опалення, оснащена пристроями для підведення енергії та відведення продуктів згоряння та пристосована до особливостей житла. До житла, розташованого в заморських департаментах, ці положення не можуть застосовуватись, коли це виправдано кліматичними умовами;

  3. Установка питного водопостачання, що забезпечує розподіл усередині приміщення з достатнім натиском та потоком для нормального використання його мешканцями;

  4. Установки для відведення господарсько-побутових вод та стічних вод, що перешкоджають зворотному струму запахів та стоків та забезпечені сифоном;

  5. кухня або кухонна зона, призначена для розміщення кухонного обладнання і включає мийку, підключену до системи гарячого та холодного водопостачання та до системи водовідведення;

  6. Санітарно-технічне обладнання всередині приміщення, що складається з туалету, відокремленого від кухні та кімнати, де приймається їжа, та обладнання для миття тіла, включаючи ванну або душ, обладнаного таким чином, щоб гарантувати особисту конфіденційність, що постачається з гарячою та холодною водою та обладнана очисними спорудами. Санітарний пристрій однокімнатного житлового приміщення може обмежуватись туалетом, поза приміщенням за умови, що цей туалет знаходиться в тому самому будинку і легко доступний;

  7. Електрична мережа, що забезпечує достатнє освітлення всіх приміщень та під'їздів, а також роботу звичайних побутових приладів, необхідних для повсякденного життя.

У житлових приміщеннях, розташованих у заморських департаментах, положення щодо гарячого водопостачання, передбачені у пунктах 4 і 5 вище, не застосовуються.

Комісія ухвалить рішення на основі звіту, підготовленого відділами, уповноваженими розслідувати справи, що стосуються шкоди здоров'ю. Якщо у висновку зроблено висновок про те, що житлове приміщення не відповідає ознакам пристойності, компетентні органи державної влади або оператор, уповноважений розслідувати справи, пов'язані з антисанітарними умовами, можуть, якщо житлове приміщення також є антисанітарним або непридатним для проживання, приписати поліції заходи, передбачені законом. Ці положення не виключають розгляд скарги у посередницькій комісії. (Article L.441-2-3 du code de la construction et de l'habitation).


9.7.2. Чи явно приміщення переповнене?

Вкажіть площу житла в квадратних метрах, кількість кімнат і кількість людей, що в ньому проживають.

Для однієї людини приміщення вважається перенаселеним, якщо в ньому немає хоча б однієї основної кімнати або житловою площею не менше 9 квадратних метрів, або висотою стель не менше 2,20 м, тобто житловий обсяг не менше 20 кубічних метри. Якщо житлове приміщення зайняте більш ніж однією людиною, воно вважається перенаселеним, якщо воно не має загальної житлової площі, яка дорівнює не менше шістнадцяти квадратних метрів для сім'ї без дітей або двох осіб, збільшеної на дев'ять квадратних метрів у розрахунку на одну особу. Додаткова особа в межах сімдесяти квадратних метрів для восьми та більше осіб. Однак посередницька комісія уповноважена дотримуватись критеріїв переповненості, які не відповідають цим нормам.


Корисні посилання

Décret n° 2002-120 du 30 janvier 2002 relatif aux caractéristiques du logement décent pris pour l'application de l'article 187 de la loi n° 2000-1208 du 13 décembre 2000 relative à la solidarité et au renouvellement urbains


9.8. Чи ви чекали соціального житла довше терміну, встановленого префектом, але так і не отримали пропозиції про відповідне житло?

У кожному департаменті префект має встановити декрет крайній термін. Якщо термін очікування заяви про надання соціального житла перевищує термін, встановлений цим указом, він вважається надмірно тривалим, і заінтересовані особи можуть звернутися до погоджувальної комісії. Щоб дізнатися ненормально тривалий термін для департаменту, в який ви подали заяву на отримання соціального житла, зверніться до додатка, в якому вказується ненормально тривалий термін для кожного департаменту, встановлений кожним префектом.

Ви не можете позначити зразок 9.8. тільки якщо час очікування вашого запиту занадто великий. Якщо термін очікування вашого запиту менший за термін, встановлений префектом, ви не можете звертатися до комісії з причини 9.8. Ви зможете увійти до нього лише з цієї причини, коли цей термін закінчиться.

Однак, якщо термін не перевищено, ви можете вказати іншу підставу для скарги серед згаданих в 9.1. в 9.7. якщо ваша ситуація відповідає одному з цих випадків.


10 - МОЖЛИВА ПІДТРИМКА

Якщо ви користуєтеся підтримкою під час подання скарги або якщо ви регулярно контактуєте з соціальним працівником, його контактні дані дозволять секретаріату комісії зв'язатися з ним, якщо це необхідно для завершення вивчення вашої справи.


11 - ВІЛЬНИЙ АРГУМЕНТ

Цей вільний аргумент має бути зроблений на одному або кількох аркушах, які ви прикріплюєте до форми. Він не є обов'язковим, але його ціль полягає в тому, щоб дозволити вам надати додаткову інформацію, яку ви вважаєте корисною для інформування посередницької комісії. Ця інформація може стосуватися, наприклад:



Ministère chargé du logement

Grande Arche Paroi Sud –925055 La Défense cedex

standard +(33) 1 40 81 21 22

http://www.developpement-durable.gouv.fr



Довідка:

Тривалість аномально тривалої затримки надання соціального житла у департаменті 74 HAUTE SAVOIE становить 36 місяців.



Повернутись на попередню сторінку